X
تبلیغات
رایتل
چهارشنبه 9 آذر‌ماه سال 1390

دنیای واقعی را مجازی کنید

برای این افراد همه چیز قابل لمس و محسوس به نظر می‌رسد. آنها متوجه نبودند که همه آن چیزهایی که با آن مواجهند، چه غذا، لباس، ماشین‌ها، ساختمان‌ها یا حتی مردم دیگر واقعا بیت‌هایی هستند که به صورتی سازمان یافته‌اند تا واقعیت را شبیه‌سازی کنند.جهان ما چطور؟ آیا واقعی است؟ حواس ما درک ما را از جهان می‌سازد.

سه‌شنبه 8 آذر‌ماه سال 1390

دکتر جلالی : صنعت IT، امروزه محور سایر صنایع محسوب می‌شود.

پدر فناوری اطلاعات ایران گفت: امروزه صنعت فن‌آوری اطلاعات هم در حوزه نرم افزار و هم سخت‌افزار به جایگاهی رسیده که می‌تواند در توسعه، تحول و پیشرفت سایر صنایع نقش بزرگی داشته باشد.

دکتر علی اکبر جلالی در گفت‌و‌گو با ستاد اطلاع رسانی دومین جشنواره صنعت ، بازرگانی و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب ابراز داشت: امروزه شما صنعتی را نمی‌شناسید که بخشی از آن نرم افزار و سخت‌افزار نبوده و یا برنامه کامپیوتری به گونه‌ای در نظر گرفته نشده باشد، به همین دلیل صنعت فن‌آوری اطلاعات را امروزه محور سایر صنایع می‌دانند.

سه‌شنبه 8 آذر‌ماه سال 1390

جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای صنعت فناوری اطلاعات برگزار می شود

به گزارش ICTPRESS ، ستاد اطلاع رسانی ITICC2012 ؛ جشنواره امسال با حضور مسئولان عالی رتبه کشور از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت خانه ها و سازمان های ذی ربط ،متخصصان و استادان صاحب نام حوزه صنعت و فناوری اطلاعات ، با بررسی و ارزیابی ابعاد مختلف صنعت فناوری اطلاعات و تلاش برای بحث و تبادل نظر در خصوص صنعت IT در حوزه های مختلف صنعتی و بازرگانی برگزار خواهد شد.
بنابر این گزارش، جشنواره امسال برگزاری همایش اصلی ، مراسم افتتاحییه و اختتامییه ، سخنرانی شخصیت های کشوری و علمی، ارائه مقالات مرتبط ، نمایشگاه دستاوردها و فناوری های روز در حوزه فناوری اطلاعات ، کارگاه های آموزشی جانبی و تجلیل از برترین های هر یک از بخش های یاد شده با اهدای لوح و تندیس جشنواره را شامل می شود.
حضور استادان به نام و مجرب بین المللی و ارائه روش های کاربردی در حوزه صنعت ، بازرگانی و فناوری اطلاعات و همچنین حضور مدیران اجرایی بخش های دولتی و خصوصی از جمله ویژگی ها و فرصت های این جشنواره برای متخصصان و علاقه مندان است.
به گزارش ستاد اطلاع رسانی دومین جشنواره صنعت ،بازرگانی و فناوری اطلاعات، خدمات بانکی و نظام پرداخت از طریق بانکداری الکترونیکی ، استاندارد مدیریت کسب و کار ، سیستم های اجرایی ساخت و ارائه تجربیات پیاده سازی MES در شرکت پارس خودرو ، شش سیگما و موارد متنوع علمی دیگر موضوع برخی از کارگاه های مصوب جشنواره امسال است.
کمیته علمی دومین جشنواره صنعت ،بازرگانی و فناوری اطلاعات اعلام کرد : درپی استقبال کم نظیر علاقه مندان به حضور در کارگاه های آموزشی ، این کارگاه ها به غیر از عناوین یاد شده افزایش می یابد.
علاقه مندان به حضور در جشنواره و کارگاه های آموزشی جانبی می توانند ضمن مراجعه به سایت جشنواره به آدرس اینترنتی : www.iticir.com  و آشنایی با موضوعات کارگاه ها ، فرم های ثبت نام را تکمیل و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
دومین نمایشگاه و جشنواره صنعت ،بازرگانی و فناوری اطلاعات دیماه امسال در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار می شود.

سه‌شنبه 8 آذر‌ماه سال 1390

زمان‌بندی پروژه‌‌ درست طراحی نشده بود

او فکر می‌کرد که می‌توانم طبق این زمان‌بندی پروژه را به پایان برسانم. من برنامه‌زمان‌بندی را به جزئیات بیشتری تقسیم کردم. زمان‌بندی کلی پروژه را نیز برای هر کار مورد نیاز در پروژه، به واحدهای کوچک‌تر تقسیم کردم سپس اعضای تیم را بر سر کارها گماردم. روزها را با فروکردن سرم داخل مانیتور کامپیوتر و مشغول‌شدن به بسط و توسعه‌برنامه‌زمانبندی به آخر می‌رساندم.
 
دست آخر طرح پروژه‌ای بسیار مفصل در دست داشتم که هیچ منطق مشخصی نداشت و از آدم‌ها می‌خواست تا کارهای چهل‌ساعته را ظرف یک ربع به پایان برسانند یا از برخی دیگر می‌خواست تا برای به پایان رساندن کارشان، هفته‌ای 200 ساعت کار کنند؛ اما به طور غریبی برنامه‌ریزی‌ام، با چارچوب زمانی مورد نظر مدیر جفت و جور شد. با این حال خودتان متوجه مشکل شده‌اید.